مکمل ها, مکمل های دارویی, مگ پلاس

مهم‎ترین ویتامین های مورد نیاز بدنسازی

https://mokamelplus.ir/

ویتامین‌ها، ریزمغذی‌هایی هستند که برای بدن ضروری بوده و اگر به‌اندازه کافی در بدن انسان وجود نداشته باشند، فعالیت‌های روزانه آن را مختل خواهند کرد. کسانی که ورزش می‌کنند، بیش از سایر افراد به ویتامین‌ها نیاز دارند. ورزشکاران باید مواردی مهمی ازجمله زمان و مقدار ویتامین های مورد نیاز بدنسازی را بدانند.

اگر ورزشکار هستید و می‌خواهید بدانید که کدام مکمل‌ها را باید از داروخانه اینترنتی تهیه کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدام ویتامین‌ ها برای بدن ورزشکار

ضروری هستند و مصرف آن‌ها چه تأثیری می‌تواند روی بدن داشته باشد؟

https://mokamelplus.ir/

مصرف ویتامین‌ های مورد نیاز بدنسازی

به‌طورکلی سلول‌های بدن انسان، مخصوصاً سلول‌های بخش عضلانی، برای این‌که بتوانند رشد عادی و طبیعی خود را داشته باشند، به ویتامین نیاز دارند. درواقع هنگامی‌که سلول بخواهد متابولیسم طبیعی خود را داشته باشد، نیاز دارد واکنش‌هایی را انجام دهد؛ لازمه این واکنش‌ها، ویتامین‌ها هستند. درنتیجه هنگامی‌که ویتامین به‌اندازه کافی به بدن انسان نرسد، واکنش‌های ضروری با مشکل مواجه خواهند شد.

مصرف ویتامین‏های موردنیاز بدنسازان

دقت داشته باشید که اگر ویتامین های مورد نیاز بدن برای بدنسازی وجود نداشته باشند، رشد عضلات به‌راحتی انجام نخواهد شد. درنتیجه توده عضلانی در بدن ورزشکار، تحلیل می‌رود. همچنین تراکم استخوان‌ها هم کاهش می‎یابد. ناگفته نماند که ویتامین‌های بدن به دو دسته کلی محلول در چربی و محلول در آب تقسیم می‌شوند. ویتامین‌هایی که محلول در چربی هستند، در بدن ذخیره می‌شوند.

ویتامین‌هایی که محلول در آب هستند، قابلیت ذخیره شدن ندارند و از طریق ادرار از بدن انسان خارج می‌گردند. درنتیجه مصرف چنین ویتامین‌هایی می‌تواند اهمیت بیشتری داشته باشد. ویتامین‌های محلول در آب ازجمله ویتامین های مورد نیاز برای بدنسازان هستند که باید به‌صورت روزانه مصرف شوند. در ادامه برخی از مکمل‎هایی که ورزشکاران و بدن‌سازان مصرف می‎کنند را معرفی کرده‎ایم:

  • قرص آمینو وی 4600 شکلاتی کارن پی ان سی
  • قرص آمینو 4600 شکلاتی کارن
  • قرص آمینو وی 4600 پی ان سی

ویتامین سی

ویتامین سی، یکی از ویتامین های مورد نیاز بدنسازی است که می‌توان آن را از داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان تهیه کرد. این ویتامین به تقویت سیستم ایمنی کمک زیادی می‌کند؛ همچنین در سلامت پوست و مو هم تأثیر دارد. لازم به ذکر است که ویتامین سی به‌طور طبیعی در میوه‌هایی مثل پرتقال وجود دارد.

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با ویتامین سی باید گفت، این است که ویتامین سی، نوعی آنتی‌اکسیدان بوده و در رشد تأثیر زیادی می‌گذارد. ناگفته نماند که ویتامین سی به‌عنوان ماده نگه‌دارنده برای استخوان و ماهیچه بدن ورزشکاران شناخته می‌شود.

ویتامین B6 برای بدن بدن‌سازان

ویتامین B6

این ویتامین که با نام پیریدوکسین شناخته می‌شود، از دیگر ویتامین های مورد نیاز برای بدنسازان به شمار می‌رود. تهیه این ویتامین از داروخانه اینترنتی و مصرف روزانه آن، باعث رشد و همچنین بهینه‎سازی کربوهیدرات‌های بدن می‌شود. دقت داشته باشید که این ویتامین، تأثیر مستقیم در جذب پروتئین‌ها دارد. درنتیجه به میزانی که پروتئین مصرف می‌گردد، ویتامین B6 هم باید مصرف شود. این ویتامین کاربرد عمیقی در رشد عضلات و بدن انسان دارد. درنتیجه نباید از آن غافل شد.

https://mokamelplus.ir/

ویتامین D

ویتامین D یکی از ویتامین های مورد نیاز بدنسازی است که می‌توان آن را به‌صورت روزانه مصرف کرد. این ویتامین می‌تواند باعث جذب کلسیم و فسفر در بدن انسان شود؛ بنابراین اگر بدن ورزشکار با کمبود ویتامین D مواجه شده باشد، میزان کلسیم جذب‌شده در بدن او کاهش‌یافته و استخوان‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

کلسیم یکی از مهم‌ترین عناصر در انقباض ماهیچه‌ها است. درنتیجه وقتی کلسیم کم باشد، ماهیچه‌ها انقباض سختی خواهند داشت که تحمل آن‌ها مشکل می‌شود. ناگفته نماند که اگر کلسیم در بدن انسان کم باشد، تراکم استخوان او هم کاهش خواهد یافت.

ویتامین‏های موردنیاز بدن بدنسازان

ویتامین E

ویتامین E از دیگر ویتامین های مورد نیاز بدن در بدنسازی است که می‌توان آن را از داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان تهیه کرد. مصرف این ویتامین باعث محافظت از غشای سلولی می‌گردد. ناگفته نماند که این ویتامین به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان شناخته می‌شود. درنتیجه می‌تواند رادیکال‌های آزاد بدن را کاهش دهد.

دقت داشته باشید که ویتامین E یکی از مهم‌ترین ویتامین های مورد نیاز بدن برای بدنسازی است. به این دلیل که فرآیندهای متابولیکی بدن به غشای سلولی بستگی دارند و محافظت از غشا یکی از مهم‌ترین وظایف ویتامین E است.

نیاسین

نیاسین همان ویتامین B3 است که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ویتامین های مورد نیاز بدن در بدنسازی شناخته می‌شود. این ویتامین برای افرادی که بدن‌ساز هستند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به این دلیل که تأثیر بسیار مهمی در فرآیندهای متابولیکی بدن می‌گذارد. به‌عبارت‌دیگر، انرژی لازم برای انجام شدن آن‌ها را تأمین می‌کند. از دیگر آثاری که نیاسین روی بدن می‌گذارد، این .

است که باعث گشادشدن عروق می‌شود. درنتیجه می‌تواند کمک شایانی به ورزشکاران بکند.

https://mokamelplus.ir/

مکملهای ویتامین برای بدن ورزشکاران

ویتامین A

این ویتامین از ویتامین های مورد نیاز بدنسازی است و مصرف آن می‌تواند به بدنسازان کمک زیاد کند. اگرچه اغلب مردم فکر می‌کنند این ویتامین تنها روی بینایی تأثیر مثبت دارد؛ اما به‌غیراز این مورد، ویتامین A می‌تواند باعث رشد ماهیچه‌ها شود. یکی دیگر از اثرات مصرف این ویتامین، این است که باعث تولید گلیکوژن می‌گردد. علاوه بر آن ویتامین A در فرآیندهای تولید پروتئین نقش اساسی دارد.

بیوتین

بیوتین یکی دیگر از ویتامین‌های بسیار مهمی است که اغلب ورزشکاران با مشکل حفظ سطح طبیعی آن مشکل دارند. درنتیجه راهکار این است که به‌صورت روزانه مصرف شود. علت این‌که میزان بیوتین در بدن بدنسازان کاهش پیدا می‌کند، این است که ورزشکاران همیشه سفیده تخم‌مرغ مصرف می‌کنند؛ در سفیده تخم‌مرغ ماده خنثی‌کننده بیوتین وجود دارد و همین امر باعث کمبود ویتامین بیوتین می‌شود. درنتیجه با مصرف روزانه بیوتین مشکل کمبود آن در بدن حل خواهد شد.

صحبت پایانی

بدن‌سازان و ورزشکاران برای رسیدن به نتیجه مطلوب و سالم ماندن به ویتامین‌ها نیاز دارند. با مصرف روزانه ویتامین های مورد نیاز بدنسازی می‌توانید ماهیچه‌‎هایی قوی و عضلانی داشته باشید. در این مطلب سعی بر این شد تا ویتامین‌های مهمی که باید به‌صورت روزانه مصرف کنید را معرفی کنیم. لازم به ذکر است که تمامی ویتامین‌ها و مکمل‌های ورزشی گفته‌شده را می‌توانید به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن و همین‌طور به‌صورت اینترنتی از سایت  مکمل پلاس تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *