حرکت ورزشی

مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی و تأثیر آن‌ها در بازیابی ماهیچه‌ها

مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی

انجام ورزش حرفه‌ای، اصول و راهکارهای خاص خود را می‌طلبد. در مورد بازیابی انرژی پس از تمرین‌های سخت و طاقت‌فرسای بدنسازی، آن‌هم به شکلی سنگین، لازم است پیش‌زمینه‌ها و قوانین مهمی رعایت شوند. بازیابی با کمک مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی به رشد و حفظ ماهیچه‌های بدن کمک کرده و مانعی در برابر ازدست‌رفتن آن‌ها است.

اگرچه بسیاری از ورزشکاران از چنین راهکارهایی بی‌خبرند، اما نباید فراموش کرد که تمرین هر روزه بدون توجه به مکمل‌های بعد تمرین صرفاً موجب ازبین‌رفتن درصد قابل‌توجهی ماهیچه به همراه چربی می‌شود! در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتری دربارة مکمل‌های بدنسازی پرداخته و بهترین آن‌ها را بشناسیم. تأثیر بهینة یک مکمل خوب قاعدتاً دور از نظر نمانده و بر شرایط ماهیچه‌ها و هیکل شما به‌خوبی نمایان می‌شود.

مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی

مکمل‌های موردنیاز بعد از تمرین‌های سنگین ورزشی

نیاز بازیابی بدن پس از ورزش‌های سنگین، از افسانه تا واقعیت!

اگر شما روزی دو ساعت با وزنه‌های سنگین هم کار کنید، هرگز ماهیچه‌هایی درشت و حجیم پیدا نخواهید کرد! این حرف که بدون بازیابی می‌توانید ماهیچه‌ها و اندامی ورزیده، درشت و حجیم داشته باشید، افسانه‌ای بیش نیست و اصولاً برای فریب تازه ورزشکاران گفته می‌شود. در واقع هرچقدر هم وزنه‌های سنگین‌تری بزنید، در حد معقول و مشخصی به ماهیچه‌های شما کمک می‌کند.

 بهره‌گیری از بهترین مکمل بعد تمرین بدنسازی، نخستین قدم برای حفظ ماهیچه‌های بدن پس از انجام ورزش‌های سخت و سنگین است. پس این حرف که هرچه وزنه سنگین‌تر باشد، رشد ماهیچه‌ها بیشتر است، صحت ندارد!

بازیابی با مقدار مواد مقوی و مؤثر ورودی در حین و بعد از تمرین آغاز می‌شود. وجود منابع مفیدی همچون گلیکوژن و سایر مکمل‌های بعد تمرین، کمک بزرگی به ورزشکاران و بهبود وضعیت بدنی آن‌ها می‌کند. از یاد نبرید که پس از یک روز پرفعالیت، با نوشیدنی‌های مفید به جنگ انرژی ازدست‌رفته بروید. بازگشت توانایی شما وابسته به نحوه بازیابی شماست و این کار یکی از مهم‌ترین کارها در زمینه پیشرفت‌های ورزشی و کسب موفقیت‌های قهرمانی است.

زمانی که در مورد مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی و بازیابی ماهیچه‌ها صحبت می‌کنیم، تمرکز اصلی بر روی مکمل‌های بعد تمرین است. تولیدات ورزشی و خوراکی بعد از تمرین، برای جواب‌گویی به بسیاری از نیازهای تغذیه‌ای ماهیچه‌های بدن به‌خصوص پس تمرینات سخت و طولانی ضروری است. این مواد به فرایند بازیابی انرژی بدن کمک کرده و مانع از سوختن ماهیچه‌ها و تحلیل اندام‌ها می‌شوند.

مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی

رشد عضله بدون استفاده از مکمل‌های ورزشی، امکان‌پذیر نیست

مکمل‌های بعد تمرین، مؤثر در بازیابی انرژی ماهیچه‌ها

ورزش‌کردن فرایندی کاتابولیک است و رساندن سوخت کافی به بدن، یکی از نخستین قدم‌هایی است که حرفه‌ای‌کاران از آن اطلاع دارند. این سوخت می‌تواند مجموعه‌ای از انواع کربوهیدرات‌های ساده و پروتئین‌های موردنیاز باشد. نیاز است نوشیدنی‌ها، خوراکی‌ها و در کل محصولات مصرفی از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار بوده و محتوای ساده‌ای داشته باشند. این مواد به طور آهسته در بدن هضم شده و تأثیری فوق‌العاده بر بهبود شرایط بدنی فرد می‌گذارند.

 بهترین مکمل بعد تمرین بدنسازی که امروزه می‌توان به آن اعتماد کرده و از کیفیت مواد اولیه‌‌اش مطمئن بود، محصولات برند یونیورسال است. این مکمل‌ها که عمده مصرفشان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پس از انجام تمرینات است به رفرش شدن ماهیچه‌ها کمک کرده و مواد مغذی ضروری جهت ترمیم عضلات بدن ورزشکار را تأمین می‌کند. بدن ماشین سوخت‌سازی نیست که در هر شرایطی بتواند انرژی ازدست‌رفته را بازیابد.

مربی‌های حرفه‌ای غالباً دو روز استراحت بین تمرین‌های سخت و انرژی‌بر می‌دهند. ماهیچه‌های سرشانه، پاها، سینه و پشت هرکدام استاندارد بازیابی و میزان استفاده از مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی خود را دارند. در واقع زمان ریکاوری و میزان خوراک برای بازگشت انرژی در هرکدام از ماهیچه‌های بدن متفاوت بوده و برای سنجش آن باید زیر نظر یک مربی حرفه‌ای کار کرد.

مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی

کیفیت بالای مکمل‌های بعد از تمرین برند یونیورسال

روند عملکرد مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی در بدن

ورزش نه‌تنها چربی‌های بدن که منابع بزرگی از گلوکز، آمینواسید و گلیکوژن را می‌سوزاند. اگر این میزان انرژی ازدست‌رفته با محصولات مغذی همچون مکمل‌های برند Universal بازیابی نشود، افزون بر چربی، دچار ازدست‌دادن ماهیچه‌های بدن نیز می‌شوید.

باید بدانید که این اصلاً برای بدن یک ورزشکار ایده‌آل نیست. برند یونیورسال با تولید و عرضه بهترین مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی قادر است مغذی‌ترین و بهترین مواد موردنیاز ماهیچه‌‌های بدن را تأمین کرده و در حفظ و رشد بیشتر آن‌ها موفق عمل کند. این مکمل‌ها با جایگزین‌کردن ذخیره‌های از دست رفتة گلیکوژن به بدن کمک می‌کنند تا سیستم سوخت‌رسانی و ریکاوری اندام‌های بدن بهتر کارکرده و به‌سرعت بهبود یابند.

 با این اوصاف بدن سریع‌تر آماده شده و برای تمرین‌های حرفه‌ای بعدی نیز سرحال‌تر است. درصورتی‌که میزان سوخت موردنیاز بدن پیش از تمرین دوباره تأمین نشود، مقدار سنتز پروتئین به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این عملکرد موجب شده تا در طولانی‌مدت انتظاری که از ورزش و تأثیرات مثبت آن داشته‌اید تأمین نشده و زمان ریکاوری ماهیچه‌های بدن به تعویق بیفتد.

بررسی کامل بهترین مکمل‌ های بدنسازی

مواد مغذی تشکیل‌دهندة مکمل‌های ورزشی

نقش پروتئین‌ها در سوخت‌وساز ماهیچه‌ای

پروتئین‌های ضروری ماهیچه‌ها به شکل آمینواسیدها عرضه شده و در بسیار از محصولات مکمل برند Universal به بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند. این مواد در واحدهای سازنده ماهیچه‌های بدن می‌نشینند و از سوخت بیش از اندازه آن‌ها جلوگیری می‌کنند. به عبارتی دیگر، وجود پروتئین‌های ضروری در ساختار مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی برند یونیورسال، در ترمیم ماهیچه‌ها تأثیرگذار بوده و از صدمه دیدن، تحلیل و ازبین‌رفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

این حجم از سوخت‌رسانی در هیچ‌کدام از مواد غذایی روزانه و معمولی امکان‌پذیر نبوده و لازم است از منابع پروتئینی خارج از روند نرمال روزانه دریافت شوند. سنتز ماهیچه در ورزش‌های سنگین بدنسازی، روندی روتین نیست و برای همگان نیز اتفاق نمی‌افتد، به همین علت است که این مکمل‌ها صرفاً برای ورزشکاران حرفه‌ای با انجام تمرینات خاص و زمان‌دار توصیه می‌شود.

مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی

کدام ورزش‌ها به مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی نیاز دارند؟

استفاده از مکمل‌های بدنسازی برای بیشتر ورزش‌های قدرتی بالأخص دو، دوچرخه‌سواری، شنا، بدنسازی حرفه‌ای، وزنه‌برداری و … مناسب است. این فعالیت‌ها فشار بسیار بالایی را به ماهیچه‌های بدن وارد می‌کنند و اگرچه در یک نقطه جمع نمی‌شوند اما تأثیری همه‌جانبه می‌گذارند. حتی در فعالیت‌های ورزشی به‌منظور کاهش وزن اصولی، نیروهای متعددی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می‌شود.

 در هر حرکت انرژی فوق‌العاده‌ای از ماهیچه‌ها صرف می‌شود و اگر این میزان اندازه‌گیری نشده باشد، به ضرر ساختار اصولی بدن تمام می‌شود. بدن نباید وارد فاز کاتابولیسم شده و فیبرهای ماهیچه‌ای خود را از دست دهد. مصرف مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی می‌تواند انرژی و فیبر کافی را به ماهیچه‌ها رسانده و ترمیم صدمه‌های وارده را برعهده بگیرد. مکمل‌ها فیبرهای موردنیاز را ساخته و در کنار هم قرار می‌دهند. زمان‌بندی مصرف این مواد کاملاً مشخص شده است.

همچنین در ورزش‌های قدرتی انسولین زیادی نیز از بدن دفع می‌شود. نوشیدنی‌های مکمل مانع از کمبود انسولین در بدن شده و سیستم را وارد فرایند گلوگزسوزی نمی‌کند. با رفع چربی‌های اضافه، نباید بدن میزان کافی قند خون را دفع کند. این میزان قند برای ریکاوری ماهیچه‌ها لازم بوده و موجب رشد و قدرت آن‌ها می‌شود. ازآنجایی‌که انسولین نوعی هورمون با کارکرد آنابولیک است، بر روی سلول‌های بدن تأثیر گذاشته و موجب جذب و ذخیره مواد غذایی می‌شود.

یونیورسال برند برتر در تولید مکمل‌های ورزشی

جمع‌بندی

برند یونیورسال نامی آشنا برای ورزشکاران حرفه‌ای است. آن‌هایی که مشغول به ورزش در شاخه‌های مختلف به‌صورت تخصصی هستند، از کیفیت مکمل‌های این برند اطلاع داشته و سعی می‌کنند برای ریکاوری بدن خود پس از تمرینات سخت و سنگین استفاده کنند. مکمل‌های بعد از تمرین بدنسازی برند Universal بهترین گزینه در جهت بازیابی ماهیچه‌های تضعیف شده در حین ورزش است. اطمینان از کیفیت و عملکرد این برند، خاطر مربیان و ورزشکاران را آسوده کرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *