مکمل ها, مکمل های ورزشی

معرفی پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید و بدنسازی را به طور حرفه‌ای دنبال می‌کنید حتماً با پروتئین‌های بدنسازی آشنایی دارید. پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن یکی از پروتئین‌هایی است که برای عضله‌سازی حرفه‌ای تجویز می‌شود. این محصول از پروتئین کنسانتره تشکیل می‌شود و از مکمل‌های مجاز ورزشی است.

پروتئین وی فانتوم نوتریشن برای چه کسانی مفید است؟

پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن برای افرادی که کمبود وزن دارند یا هرکسی که به طور حرفه‌ای بدنسازی می‌کند (از جمله ورزشکاران) مناسب است. همچنین افرادی که می‌خواهند چربی‌سوزی حرفه‌ای داشته باشند می‌توانند برای تأمین پروتئین لازم و جایگزینی اندوختۀ چربی بدن خود از این محصول استفاده کنند. این پودر برای نوزادان و کودکان مناسب نیست.

فواید پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن یکی از پروتئین‌هایی است که برای کنترل وزن ورزشکاران و عضله‌سازی تجویز می‌شود. این پودر برای چربی‌سوزی و حجیم‌سازی عضلات در کنار تمرینات ورزشی توصیه می‌شود. پروتئین وی فانتوم نوتریشن مواد معدنی مفیدی دارد و به تقویت اندوختۀ سدیم، پتاسیم، آهن و کلسیم بدن کمک می‌کند. پودر پروتئین وی فانتوم برای ورزشکاران و افرادی که بنیۀ ضعیفی دارند یک مکمل غنی (از مواد معدنی و آمینواسیدهای مفید) به شمار می‌رود.

 

مواد اولیه و محتویات پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

مادۀ اصلی تشکیل‌دهندۀ پروتئین وی فانتوم نوتریشن، پروتئین کنسانتره وی باکیفیت (موسوم به WPC) است. 76 درصد پودر پروتئین وی، پروتئین‌های مفید است و به همین خاطر، این پودر سرشار از آمینواسیدهای لازم برای بدن است. سایر مواد تشکیل‌دهندۀ این محصول عبارت‌ از: مواد معدنی (سدیم، پتاسیم، آهن و کلسیم)، طعم‌دهنده‌های مجاز و رنگ‌های خوراکی است.

عوارض جانبی پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

تاکنون عوارض جانبی و ضرری برای پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن به‌صورت رسمی اعلام نشده است. بااین‌وجود، بهتر است در مصرف آن به نکات و موارد گفته‌شده (در ادامۀ متن) توجه داشته باشید. این نکته در مورد محصول اصل و باکیفیت است و باید توجه داشته باشید این محصول را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید؛ در غیر این صورت ممکن است عوارضی برای بدن و سلامتی داشته باشد.

زمان و طرز مصرف پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

هر اسکوپ از پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن را با 250 میلی‌لیتر (حدوداً یک لیوان) آب سرد یا شیر مخلوط و آن را مصرف کنید. میزان مصرف باتوجه‌به برنامه بدنسازی و نظر متخصص تغذیه متغیر است اما به طور میانگین و در حالت معمولی، روزانه یک پیمانه (اسکوپ داخل محصول) توصیه می‌شود.

پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن Phantom Nutrition Whey Protein

جدول ارزش غذایی پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

هر یک اسکوپ از پروتئین وی (Phantom Nutrition Whey Protein) شامل موارد زیر است. منظور از اسکوپ پیمانۀ درون محصول است (هر پیمانه پودر پروتئین وی فانتوم تقریباً معادل 30 گرم پودر می‌شود). میزان کربوهیدرات و چربی موجود در این پودر، اندک است و در مقابل، این پودر، پروتئین و مواد معدنی زیادی دارد‎‎؛ به همین خاطر، مصرف آن به چربی‌سوزی و تقویت قدرت و بنیۀ بدن کمک می‌کند.

میزان ویتامین موجود در پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن نزدیک به صفر است و به همین دلیل ضروری است در کنار آن از منابع طبیعی و مکمل‌های ویتامین استفاده کنید. یکی از راه‌های جبران این فقدان، مصرف پودر با شیر (به‌جای آب) است.

مادۀ غذایی مقدار
چربی 1 گرم
سدیم 130 میلی‌گرم
پتاسیم 230 میلی‌گرم
کربوهیدرات 3 گرم
پروتئین 24 گرم
کلسیم 10 درصد
ویتامین 0 درصد
آهن 3 درصد

نکات مهم و موارد احتیاط مصرف پودر پروتئین وی فانتوم نوتریشن

پروتئین وی فانتوم در دمای اتاق نگهداری می‌شود اما نباید با نور شدید و مستقیم آفتاب یا دمای بسیار بالا در تماس باشد. این پودر برای کودکان مناسب نیست. بهتر است این محصول را تنها با مشورت با مربی و متخصص تغذیۀ خود مصرف کنید. استفاده از این محصول برای زنان باردار یا شیرده مناسب نیست.

توجه داشته باشید که این مکمل‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست، تکمیل‌کنندۀ رژیم غذایی هستند و بدون داشتن تغذیۀ مناسب نمی‌توان نتیجۀ دلخواه را از آن گرفت؛ بنابراین بهتر است این مکمل را در کنار یک رژیم غذایی سالم و مقوی مصرف کنید. پودر پروتئین وی فانتوم، تکمیل‌کنندۀ تغذیۀ ورزشکار است، نه جایگزین آن.

به دلیل اینکه برخی از فروشنده‌های غیرمعتبر، پودر تقلبی عرضه می‌کنند لازم است در انتخاب فروشگاه خود توجه کنید تا متحمل زیان و عوارض سوء نشوید. هنگام خرید به برند و بسته‌بندی محصول توجه کنید و از خرید و مصرف محصول بازشده (بدون پلمپ) خودداری کنید.

مکمل پلاس، عرضه‌کنندۀ تخصصی مکمل‌های مجاز بدنسازی و پروتئین‌های ورزشی

مکمل پلاس، فروشگاه تخصصی ارائه‌دهندۀ انواع مکمل‌ها و پروتئین‌های گیاهی و غیرگیاهی است. محصولات این فروشگاه دارای تأییدیه هستند و باکیفیت بالا ارائه می‌شوند. شما می‌توانید تمام مکمل‌های ورزشی و پروتئین‌های مجاز لازم برای بدنسازی را با اصالت و بالاترین کیفیت از مکمل‌ پلاس تهیه کنید. اگر در مورد هر یک از محصولات ذکرشده سؤالی دارید می‌توانید پاسخ خود را در سایت این فروشگاه بیابید. کلیۀ مکمل‌ها و اقلام خوراکی مجاز ورزشی را می‌توانید با امنیت خاطر و با کیفیت بالا از مکمل پلاس تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *