مگ پلاس

قرص جوشان چیست؟

قرص جوشان چیست؟

آیا شما هم در مورد اینکه قرص جوشان را انتخاب کنید یا قرص معمولی، گیج شده اید؟ پس تا پایان با ما همراه بمانیدبا بررسی محصولات متنوع در قفسه داروخانه ها، متوجه می شوید که برخی از داروها در دو قالب وجود دارند:

 یکی قرص معمولی و دیگری قرص جوشانهر دوی اینها هم ادعا می کنند که یک کار انجام می دهندبنابراین باید کدام یک را انتخاب کنیم؟

قرص جوشان چیست؟

برای اینکه بهتر بتوانیم سوال بالا را پاسخ دهیم، در ابتدا باید درک درستی از تفاوت میان یک قرص جوشان و یک قرص معمولی داشته باشیمهر دو قرص می توانند به یک شکل باشند، اما نحوه حل شدن آنها متفاوت است.

قرص جوشان با ریختن در مایعاتی نظیر آب یا آبمیوه تجزیه می شوددر واقع، پس از حل شدن کامل آن در مایعات یا آب و پخش شدن مواد تشکیل دهنده می توانید آن را مانند یک نوشیدنی استاندارد میل کنیدقرص های جوشان برای بسیاری از محصولات وجود دارند، از جمله:

 • داروهای تجویزی و بدون نسخه
 • مکمل های ویتامین و مواد معدنی
 • نوشیدنی های انرژی زا
 • نوشیدنی های ورزشی
 • نوشیدنی های الکترولیتی

از سوی دیگر، قرص ها یا کپسول ها، مواد سختی هستند که در آب حل نمی شوندبه عبارتی شما آنها را با یک لیوان آب قورت می دهید تا به تدریج در معده شما تجزیه شوندمدت زمانی نیز که یک قرص در بدن شما تجزیه می شود بسته به عوامل و شرایط فردی متفاوت است.

قرص جوشان یا قرص معمولی؟

قرص های جوشان به دلایل زیادی از جمله طعم، راحتی و گاهی ترجیحات شخصی، انتخاب محبوب تری نسبت به محصولات دیگر هستنددر ادامه با فواید قرص جوشان بیشتر آشنا خواهیم شد:

 • جذب سریعقرص های جوشان زمانی که به معده شما می رسند شروع به حل شدن کرده و در نتیجه به گونه ای موثر جذب شوند.
 • طعم خوشایندبسیاری از قرص های جوشان به جز اینکه گاز دار هستند طعم خوبی نیز داشته و می توانند به عنوان یک نوشیدنی دلپذیر مصرف شونددر مقابل، قرص های معمولی اغلب بی طعم و یا تلخ هستند.
 • مصرف مایعات بیشتر و در نتیجه هیدراسیون بالاتربا مصرف قرص جوشان شما مصرف مایعات را نیز افزایش می دهید (اکثر بزرگسالان به 2 لیتر آب در روز نیاز دارند).
 • موثر برای مشکلات بلعقرص های جوشان برای کسانی که در بلعیدن قرص مشکل دارند، گزینه ایده آلی می باشد.
 • مفید برای افراد مبتلا به خستگی ناشی از مصرف قرص (pill fatigue): برخی از افراد با مصرف بیش از حد قرص به سندرم pill fatigue مبتلا می شوندبه عبارتی دیگر تمایلی به خوردن قرص نداشته و مصرف آنها را به طور کلی قطع می کننداما اگر مولتی ویتامین یا داروی مورد نیاز شما با فرمول قرص جوشان در دسترس است، می توانید به راحتی از آنها استفاده نمایید.
 • نیازی به اندازه گیری نداردبرخی از پودرها باید با قاشق اندازه گیری شده، هم زده و در نهایت حل شوندتمامی این کارها تا حدی زمان بر استاما قرص های جوشان معمولا به سرعت حل شده و شما دیگر نگرانی در رابطه با اندازه گیری آنها ندارید.

اگر شما نیز به دنبال مولتی ویتامین ها در قالب قرص جوشان هستید، سعی کنید آنها را از یک فروشگاه یا داروخانه معتبر تهیه کنیداین مولتی ویتامین ها با ترکیبی منحصربفرد از ویتامین های B و C و نیز کلسیم، منیزیم و روی به کاهش خستگی کمک کرده و انرژی بدنی و عملکرد شما را تا به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *