مکمل ها, مکمل های دارویی, مگ پلاس

بررسی کامل نقش مکمل وی در بدنسازی

https://mokamelplus.ir/

 نقش مکمل وی در بدنسازی موضوعی است که در مقاله امروز قصد داریم، در مورد آن بحث کنیم. مکمل‌ها نزد ورزشکاران کلیه رشته‌های ورزشی، علی‌الخصوص بدنسازی، جایگاه ویژه‌ای دارد. این محصولات توسط شرکت‌های معتبری از جمله برند Universal در سراسر دنیا، به ورزشکاران عرضه می‌شوند.

اگر همیشه علاقه دارید که با دنبال کردن ورزش بدنسازی، یک اندام زیبا و ایده‌آل برای خود بسازید، زمان آن فرا رسیده است. با استفاده از مکمل‌های پروتئینی، عضلات بدن شما تقویت می‌شوند و قدرت بدنی شما به میزان زیادی افزایش می‌یابد. البته تاثیر و نقش مکمل پروتین وی در بدنسازی در صورتی اتفاق می‌افتد که کلیه برنامه‌ها را به‌صورت مرتب دنبال کنید.

بررسی تاثیر و نقش مکمل وی در بدنسازی برای رسیدن به فرم ایده‌آل

 تاریخچه‌ای از برند یونیورسال

این برند در سال 1977 در کشور آمریکا آغاز به فعالیت کرد؛ به همین دلیل در زمینه تولید مکمل‌های مختلف تجربه بالایی دارد و همواره پودرهای باکیفیتی را روانه بازار می‌کند. استفاده از مواد مرغوب و تولید محصول باکیفیت حرف اول را در این کمپانی می‌زند.

کمپانی یونیورسال معتقد است که قدرت را تنها به‌وسیله ورزش نمی‌توان صاحب شد و مفهوم آن باید در زندگی شما نمود پیدا کند. به تدریج با تمرین و ممارست، قدرت افراد علاوه بر عضلات، در ذهنشان نیز رشد می‌یابد. در بخش‌های بعدی متن نقش مکمل وی در بدنسازی را با هم بررسی می‌کنیم.

استفاده از مکمل‌های مختلف در بدنسازی

تاثیر مکمل وی در بدنسازی

دو پروتئینی که شیر را تشکیل می‌دهند، شامل آب پنیر و کازئین می‌شوند. آب پنیر یا همان پروتئین وی، قابلیت جداسازی از کازئین موجود در شیر را دارد. همچنین می‌توان از آن به‌عنوان یکی از محصولات جانبی پنیر استفاده کرد.

به دلیل 9 آمینو اسید بسیار ضروری که در این پروتئین موجود است، به‌عنوان یک پروتئین کامل برای بدن شناخته می‌شود. فواید این پروتئین سبب شده است تا در ساخت انواع مکمل‌ها نیز کاربرد زیادی داشته باشد. ورزشکاران با استفاده از این محصول خیلی راحت می‌توانند کلیه مواد مورد نیاز بدن خود را تامین کنند. در ادامه به صورت جامع‌تر به بررسی نقش مکمل وی در بدنسازی خواهیم پرداخت.

https://mokamelplus.ir/

نقش مکمل پروتئین وی در بدنسازی

در این قسمت چند مورد از تاثیرات این پروتئین در بدن را با هم موشکافی می‌کنیم. طبق مطالعات انجام شده، همچنین بررسی بدن افراد، این پودر به کاهش وزن افراد تا حدودی کمک می‌کند؛ زیرا این پروتئین نسبت به سایر پروتئین‌ها از میزان چربی‌سوزی بیشتری برخوردار است و عضلات شما را تقویت می‌کند.

پس از بررسی دو گروه از افراد مختلف، دانشمندان دریافتند که دسته‌ای که پروتئین وی مصرف کردند، نسبت به کسانی که استفاده نکردند، با کاهش زیادی در میزان کلسترول مواجه شدند؛ بنابراین از کنار نقش مکمل وی در بدنسازی و کارکرد بدن نمی‌توان به‌سادگی عبور کرد.

واکنش‌های ایمنی در کودکانی که به آسم مبتلا هستند، به وسیله این پروتئین بهبود می‌یابد. در واقع، هر روز 10 گرم پروتئین را ظرف مدت یکماه در اختیار کودکان قرار دادند و مشاهده کردند که واکنش‌های ایمنی آن‌ها پس از این مدت، نسبت به قبل بهتر شده است. بیماری‌های قلبی و عروقی، همچنین فشار خون در افرادی که از این پروتئین استفاده می‌کنند، به میزان زیادی کاهش می‌یابد. وزن افرادی که به اچ‌آی‌وی مبتلا هستند، به دلیل استفاده از این پروتئین کاهش خواهد یافت.

استفاده از مکمل پروتئینی برند Universal

عوارض استفاده از پروتئین وی در بدن

علاوه بر ویژگی‌های مثبتی که در مورد این محصول ذکر کردیم، از برخی عوارض نیز برخوردار است که در این بخش به آن می‌پردازیم. البته فراموش نکنید که این عوارض در صورتی اتفاق می‌افتد که شما مقدار زیادی از پروتئین را مصرف کنید:

  • ایجاد درد در معده افراد
  • کاهش میل و اشتها نسبت به غذا
  • ایجاد گرفتگی در عضلات بدن
  • احساس خستگی در بدن
  • ابتلا به سردرد
  • ایجاد حالت تهوع در افراد

همچنین اگر پروتئین را به مدت طولانی با دوز بالا به مصرف برسانید، بدن شما دچار آکنه نیز می‌شود. تاکنون نقش مکمل وی در بدنسازی را بررسی کردیم، اما باید بگوییم که در علم تغذیه، پروتئین وی معادل طبیعی ندارد و یک پروتئین غیرطبیعی محسوب می‌شود؛ به همین دلیل برخی از افراد با استفاده کردن از این پروتئین مخالف هستند؛ زیرا معتقدند که این محصول علی‌رغم خواص زیادی که دارد، قادر است تعادل بدن را دچار عدم هماهنگی کند.

انواع مختلف ترکیبات مکمل وی

از بحث نقش مکمل وی در بدنسازی که بگذریم به یک بخش مهم دیگر می‌رسیم. مکمل وی از چند ترکیب متنوع تشکیل شده است که هر کدام خواص متفاوتی دارند و به افراد گوناگونی توصیه می‌شوند.

https://mokamelplus.ir/

  1. مکمل کنسانتره

کربوهیدرات و چربی موجود در این مدل مقدار ناچیزی است. مقدار پروتئین در این ترکیب، وابسته به میزانی است که آن را کنسانتره می‌کنند. بیشترین پروتئین موجود در این ترکیبات برابر 90 و کمترین آن برابر با 30 درصد است.

  1. مکمل ایزوله

این ترکیب به طور معمول حاوی 90 درصد پروتئین است و کلیه لاکتوز و چربی موجود در آن، طی فرایندی از محصول حذف می‌شود.

  1. مکمل هیدرولیزات

به خاطر وجود هیدرولیز به میزان جزئی، با سرعت بیشتری در بدن جذب می‌شوند. به دلیل هضم سریع و آسانی که این مکمل دارد، بیشتر در مکمل‌های کودکان و پزشکی کاربرد دارد.

نقش پروتئین وی در بدنسازی به گونه‌ای است که با انجام تمرینات بدنسازی به بهبود و تقویت سنتز پروتئین عضلانی می‌شود و به همین دلیل فرایند رشد عضلات بهتر دنبال می‌شود. بر اساس پژوهش‌هایی که روی 2 گروه از مردان بدنساز انجام دادند، اثبات شد که استفاده از پروتئین با انجام تمرین مقاومتی، مفیدتر از انجام تمرینات و عدم استفاده از این پروتئین است. همچنین افرادی که در کنار تمرینات خود از مکمل وی استفاده می‌کنند از بافت عضلانی بهتری برخوردارند.

https://mokamelplus.ir/

تاثیر مکمل وی در بدنسازی

 

شیوه استفاده از پروتئین وی

زمان ایده‌آلی که می‌توانید پروتئین وی را مصرف کنید، حدود 15 الی 30 دقیقه قبل از آغاز تمرین و حدود 30 دقیقه پس از انجام تمرینات است. در واقع می‌توانیم اینطور بیان کنیم که تاثیر مکمل وی در بدنسازی به زمان مصرف بستگی دارد.

به منظور کاهش شکستگی عضلات و بالا بردن استقامت و قدرت عضلات، پیش از آغاز تمرینات حدود 10 الی 15 گرم را میل کنید. پس از پایان انجام تمرینات بدنسازی نیز می‌توانید از 20 الی 40 گرم پروتئین وی جهت تقویت ریکاوری عضله‌ها و همچنین رشد سنتز پروتئین استفاده کنید. صبح‌ها پس از بیرون آمدن از تخت نیز می‌توانید، حدود 20 الی 40 گرم را میل کنید.

استفاده از پروتئین در صبح سبب می‌شود عضلات شما به دلیل عدم دریافت پروتئین در شب، دچار شکستگی نشوند. طبق مطالبی که تاکنون ذکر کردیم، می‌بینید که نقش پروتئین وی در بدنسازی حساسیت بالایی دارد. در انتها برای چربی‌سوزی بهتر و تقویت عضله‌سازی، افراد می‌توانند در میان وعده‌های خود از 20 الی 40 گرم پروتئین استفاده کنند. محصولات برند یونیورسال از کیفیت خوبی در این زمینه برخوردارند.

سایت مکمل پلاس تمامی پودرهای مکمل بدنسازی را با قیمت‌های بسیار خوبی در اختیار افراد قرار می‌دهد. تمامی محصولات شرکت با ویژگی‌هایی که دارند، در سایت آورده شدند و افراد برای انتخاب محصول مدنظر خود راحت‌تر هستند. همگی محصولات عرضه شده در سایت، از کیفیت بالایی برخوردارند و متعلق به برندهای معروف دنیا هستند؛ بنابراین افراد با آسودگی خاطر می‌توانند نسبت به ثبت سفارش محصولات موجود در سایت اقدام کنند.

نقش مکمل پروتین وی در بدنسازی

جمع‌بندی

نقش پروتئین وی در بدنسازی موضوعی بود که در مقاله امروز آن را به‌صورت کامل از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم. استفاده از مکمل‌های پروتئینی نیز قوانین خاص خود را دارد. متاسفانه کوچک‌ترین اشتباهی در مصرف این مواد می‌تواند عوارض بدی را در بدن فرد ایجاد کند؛ بنابراین سعی کنید مکمل‌ها را از مراکز معتبر تهیه کنید. پودرهای بی‌کیفیت به‌درستی در آب حل نمی‌شوند. قبل از خرید این محصولات حتماً از درستی انتخابتان مطمئن شوید؛ زیرا تمام پودرها را نمی‌توان برای کلیه افراد تجویز کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *