مگ پلاس

بهترین مکمل های کراتین

best creatine supplements

برند یونیورسال یکی از ایمن‌‌ترین و مؤثرترین انواع کراتین‌های مورد استفادة ورزشکاران را تولید کرده و در اختیار آنان قرار داده است. این محصول از طریق تحقیقات گسترده و بررسی‌های مستمر به‌دست آمده و نتایج خوبی را از خود بر جای گذاشته است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین مکمل های کراتین پرداخته و اطلاعات جمع‌آوری شده از این ماده مکمل را در اختیار خوانندگان قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

mokamelplus

کراتین حجم‌دهندة عضلات و ماهیچة بدنسازان حرفه‌ای

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کراتین مکمل ورزشکاران

برای اینکه در بازار محصولات مکمل، بتوانید بهترین ماده تولید شده را انتخاب کرده و خریداری نمایید، لازم است به پارامترهایی ویژه‌ای توجه کنید.

 1. برند تجاری تولیدکنندة محصول مورد نظر می‌بایست شناخته‌شده بوده و جزو مارک‌های بی‌خطر باشد. ایمنی مواد در عین اثربخشی آن‌ها بسیار مهم بوده و نیازمند بررسی‌های تخصصی فراوان است. برند Universal یکی از معتبرترین این برندها به شمار می‌رود که از طریق تحقیقات گسترده و بررسی‌های مستمر اقدام به تولید انواع داروها می‌کند.
 2. جهت تهیه بهترین برند کراتین از میان تولیدات موجود در بازار، نیاز به بررسی‌‌ها و تحقیقات فراوانی دارید. تشخیص گزارشات درست منطبق بر واقعیت آسان نیست و بسیاری از اطلاعات نیاز به تجزیه و تحلیل فراوان دارد. جمع‌آوری این دانسته‌ها و گردآوری دقیق آن‌ها به انتخاب افراد در میان بهترین مکمل های کراتین بازار کمک می‌کند.

پودر کراتین یونیورسال نوتریشن بدون طعم و در حجم‌های متفاوتی عرضه شده است

 1. مورد دیگری که در انتخاب مکمل‌های کراتین مؤثر است، طعم و مزة این ماده است. بر حسب نوع ذائقة افراد می‌توان از انواع بدون طعم یا مزه‌دار آن انتخاب نمود.
 2. شاید یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب کراتین مکمل و سایر داروهای این‌چنینی، قیمت آن‌ها است. همین موضوع باعث شده تا بهترین برند کراتین از نظر کیفیت، قیمت، ایمنی و بازدهی برند Universal شناخته شده و بتواند طیف وسیع‌تری از بدنسازان و ورزشکاران علاقه‌مند را به‌سوی خود جذب نماید.

ویژگی‌هایی یک مکمل کراتین مناسب

جهت تهیه بهترین مکمل‌ های کراتین، توجه به چند ویژگی ضروری است. در درجه اول، مکملی را انتخاب کنید که خالص بوده و کمترین ضرر را برای بدن داشته باشند. همچنین خلوص این ماده موجب شده تا طیف وسیع‌تری از افراد بتوانند از این ماده استفاده کرده و نتیجه مناسبی را بگیرند.

افزون بر آن هرچقدر این درجة مواد این ماده به پایه نزدیک‌تر باشد، اثربخشی آن نیز بیشتر است. توجه به پیش‌نیازهای مصرف این ماده همچون بارگیری و زمان مصرف آن بسیار مهم است.

پودر کراتین یونیورسال نوتریشن 500 گرم با طعم سیب سبز

تنوع در انواع مختلف قرص یا پودر مکمل کراتین، تأثیری بر روی خواص آن ندارد. این تنوع صرفاً برای راحتی مصرف‌کننده بوده و به همین علت نیز عرضه می‌شود. بهترین مکمل های کراتین دارای خاصیت اسیدی بالاتری بوده و به همین علت میزان حلالیت بالاتری دارند.

مکمل‌های با خلوص بالاتر، دارای میزان اسیدیته بیشتری بوده و به‌آسانی در مایعات حل می‌شوند. انتخاب نوع کراتین به هدف و نتیجه مورد انتظار ورزشکار بستگی داشته و می‌بایست کاملاً هوشمندانه انتخاب شود.

هر کراتین مکمل، خواص خود را دارد که برای ورزشکاران مختلفی تولید و عرضه می‌شود. شما می‌توانید بهترین نوع مکمل‌های کراتین‌ را از برند یونیورسال تهیه کرده و در مورد کیفیت و ایمنی آن اطمینان داشته باشید.

معرفی پودر گلد گینر دکتر سان با طعم شکلات 3000 گرم

 

معرفی انواع مکمل‌های کراتین

در ادامه به معرفی بهترین مکمل های کراتین مناسب ورزشکاران و بدنسازان حرفه‌ای می‌پردازیم:

 1. کراتین مونوهیدرات یکی از قابل دسترس‌ترین و کم‌هزینه‌ترین کراتین‌های موجود در بازار است. این ماده اگرچه قیمت مناسبی دارد اما بسیار مؤثر بوده و برای حجم دهی به ماهیچه‌ها ایده‌آل است. طریقة استفاده از این داروی مکمل، حل کردن آن در مایعات بوده و مانع از بروز ناراحتی‌های معده در اثر مصرف خشک آن می‌شود.
 2. کراتین بدون نیاز به آب نوعی کراتین است که وظیفة تولید آدنوزین را داشته و در بافت ماهیچه‌های عضلانی اسکلتی تاثیرگذار است.

ترکیبات تشکیل‌دهندة کراتین‌های تولید برند یونیورسال

 1. هیدروکراید کراتین ورژن پیشرفته‌تر کراتین‌های مونوهیدرات است که جذب آب در بدن را کاهش داده و مانع از ایجاد نفخ می‌شود. این نوع کراتین خاصیتی اسیدی‌تر داشت و حلالیت در مایع را بالا می‌برد.
 2. کراتین آلفا کتوگلوترات یکی از بهترین انواع کراتین محلول است که در جذب آسانی در بدن دارد.
 3. اتیل استر کراتین از سری کراتین‌های خانوادة استر است که موجب جذب این ماده در روده‌ها شده و امکان عبور از غشای سلولی را دارد.
 4. فسفات کراتین ایده‌آل‌ترین و بهترین مکمل های کراتین مناسب بدنسازان و حرفه‌ای‌های ورزش دومیدانی است. با استفاده از این مدل کراتین انرژی فوق‌العاده‌ای در بدن ذخیره شده و با استفاده از مولکول کراتین، امکان ایجاد انرژی بالایی فراهم می‌شود.
 5. بافر کراتین یا کری آلکالین دارای سطح ph بالایی نسبت به مدل‌های متداول بوده و اثربخشی قابل‌توجهی دارد. از مزیت‌های این مدل کراتین عدم ایجاد نفخ و ناراحتی‌های معده در زمان مصرف آن است.
 6. کلات کراتین دارای امکان افزایش سطح انرژی ماهیچه‌ها و عضلات بوده و جذب ماده در بدن را بالا می‌برد. با کمک این مدل کراتین، خستگی در بدن مفهومی نخواهد داشت.
 7. در نهایت آخرین نوع کراتین شامل کراتین‌های جوشان می‌شود که در بازار با نام زویتریون نیز شناخته شده و دارای بارهای مثبت و منفی است. همین مسئله به جذب سریع و آسان ماده در بدن کمک کرده و خستگی را از ماهیچه‌ها می‌گیرد. از جمله ویژگی‌های این مدل کراتین طعم مناسب اما قیمت بالای آن است که موجب شده در ردة بهترین مکمل های کراتین قرار بگیرد.

پروتئین وی 100 درصد دکتر سان 2270 گرم

عضلاتی ورزیده و پر قدرت با استفاده از کراتین‌های برند یونیورسال

مزیت‌های استفاده از کراتین برای ورزشکاران

بهره‌گیری از کراتین موجب شده رشد ماهیچه‌های بدنسازان با سرعت بیشتری انجام شود و در نتیجه‌ بدنی ورزیده‌تر داشته باشند. علاوه بر آن عضلاتی پر قدرت و حجیم و عملکرد قدرتی بالایی در بدن ایجاد می‌کند. خستگی برای ورزشکاران معنایی نداشته و از بدن آنان، یک ترکیب فوق‌العاده می‌سازد. انواع ارگانیک کراتین به‌مراتب سالم‌تر و با کیفیت‌تر هستند.

ترکیبات کراتین اثرات پزشکی مثبتی نیز در بدن دارند. از جمله مانع از آسیب رسیدن به سلول‌های مغزی شده و مانع از بروز بیماری‌هایی نظیر آلزایمر، پارکینسون، دمانس و افسردگی می‌شود.

با کمک این ماده سطح عملکرد سلول‌های مغزی نیز بالا رفته و میزان حافظه و توانایی شناختی آن بالا می‌رود. بهترین مکمل های کراتین در دو مدل قرص و پودر تولید شده و مقدار مصرف آن توسط پزشک تعیین می‌شود. هر کدام از این مدل‌های تولیدی بستگی زیادی به هدف مصرف‌کننده دارد. البته که مصرف قرص‌های کراتین به دلیل طعم و مزة آن، آسان‌تر است.

معرفی برگزیدة بهترین مکمل‌های کراتین ۲۰۱۹: کراتین یونیورسال نوتریشن یونیورسال

این ماده در میان شمار قابل‌توجهی از بهترین مکمل های کراتین عرضه‌شده و مورد استفاده در بازار مکمل‌های بدنسازی سال 2019، توانسته رتبة برتر را کسب کند. از جمله ویژگی‌های این ماده می‌توان به استفاده از مونوهیدرات صد در صد در ترکیبات آن اشاره کرد که باعث شده درجة خلوصی فوق‌العاده داشته باشد.

از جمله نکات قابل توجه در انتخاب این مدل کراتین می‌توان به مواد آلمانی آن اتکا کرده و از کیفیت فوق‌العاده این محصول بهره برد. همچنین این مدل کراتین از هیچ نوع شیرین‌کنندة مصنوعی استفاده نکرده و دارای هیچ مادة افزودنی غیرضروری‌ای نیست. تولید کنندة این محصول برند یونیورسال است که از 45 سال پیش در این حوزه، فعالیت و تجربه‌ای موفق دارد.

جمع‌بندی

استفاده از بهترین مکمل های کراتین باعث شده تا ورزشکاران حرفه‌ای و بدنسازان بتوانند بالاترین بازخورد را از بدن خویش گرفته و در مسابقات و تورنومنت‌های جهانی شرکت کنند. این ماده به اشکال مختلفی تولید شده و بهترین آن‌ها محصولات ارگانیک و غیرشیمیایی است. در این مقاله به تفصیل در مورد آن‌ها صحبت کرده و اطلاعات مناسبی را در اختیار خوانندگان قرار دادیم. اگر شما نیز در این مورد تجربه یا پیشنهادی دارید با ما در میان گذاشته و ما را از نظرات خود بهره‌مند سازید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *